Ako si objednať knihy v prechodnom režime

Milí čitatelia,

momentálne sme v prechodnom režime. Naša knižnica ponúka iba službu výpožičiek kníh.

V prechodnom režime ostávajú oddelenia pre verejnosť stále zatvorené.

Ako si teda objednať knihy?

• Knihy si najskôr pozrite v katalógu knižnice: www.kniznicapezinok.sk → katalógy → katalóg knižnice.
  • Objednať sa dá maximálne 6 kníh na jedného čitateľa.
  • Objednávky na knihy pre dospelých posielajte na dospele.odd@kniznicapezinok.sk (knihy z oddelenia pre dospelých sú signatúry 8.., číslo.., F…VF – kde sa kniha nachádza si viete pozrieť aj v lokácii).
  • Objednávky na knihy pre deti posielajte na detske.odd@kniznicapezinok.sk (knihy z oddelenia pre deti a mládež majú signatúry MT, MS, MG, MN, A-MN, A-MT, A-MS…kde sa kniha nachádza si viete pozrieť aj v lokácii).

• Knihy si môžete objednať aj telefonicky, ale budeme radi, ak uprednostníte komunikáciu e-maillom. Telefonický kontakt na oddelenie pre dospelých je 033/6412315, 0917/367371,  na oddelenie pre deti a mládež 0907/971927. Kontakty nájdete aj na svojom čitateľskom preukaze. Telefonické objednávky budeme prijímať vo výpožičnom čase od 11. mája 2020.
  • Do e-mailu uveďte meno čitateľa a jeho číslo čitateľa (to kratšie číslo na čitateľskom preukaze). Pri objednávaní kníh uvádzajte presný názov titulu, autora a signatúru.

Príklad:

Dobrý deň, pre čitateľa Horný Ján 123456

objednávam tieto tituly:

1. Lakiho mestečko : sprievodca Mestečkom, ktoré sa len náhodou náramne podobá na Banskú Štiavnicu, Hajdučíková Veronika, MS/HA

2. Danka a Janka ; Danka a Janka v rozprávke, Ďuríčková Mária, MS/ĎU

3. Obed s drakom, Kiliánová Anna, MS/KI

(Takto napísaný e-mail pošlete na detske.odd@kniznicapezinok.sk – pretože podľa lokácie, aj signatúr sú knihy v oddelení pre deti a mládež)

• Knihy si môžete vyzdvihnúť po tom, ako vám príde potvrdenie, že objednávka je nachystaná.
  • Knihy je potrebné prevziať do 5 dní, inak sa objednávka ruší.
  • Obe oddelenia majú výdajné miesta pred vchodom do oddelenia.
  • Po knihy si choďte len s preukazom čitateľa.
  • Pri preberaní kníh platia všetky platné opatrenia, noste rúško, pri vstupe si vydezinfikujte ruky, dodržujte odstupy min 2 metre, minimalizujte čas strávený v knižnici.

Upozornenie:

Ak sa kniha zobrazuje v katalógu ako “dostupná”, nie je zaručené, že je naozaj k dispozícii.

Prosíme nedezinfikujte knihy z knižnice, knihy boli v karanténe a to je dostatočná ochrana. Ak si nie ste istý, môžete knihy nechať dva dni u seba doma vo svojej domácej karanténe, avšak nie je to potrebné. Dezinfekcia  ničí knihy – ako obaly, tak aj papier a tlač.

Momentálne požičiavame iba knihy. Časopisy a leporelá pre najmenšie deti  sa nepožičiavajú. Knihy s tvrdými stránkami pre väčšie deti požičiavame.

Pobočka na Cajlanskej 88 ostáva zatvorená, nie je možné si z nej objednať knihy.

(aktualizované 6.mája 2020)

centrála Holubyho 5, Pezinok

Streda zatvorené
    Sobota, nedeľa zatvorené
    Iba pre vyzdvihnutie objednaných výpožičiek

Dezinfenčná polhodina (zatvorené)

VÝPOŽIČNÉ hodiny POBOČKY Cajlanská 88

POBOČKA ZATVORENÁ DO ODVOLANIA

Pondelok -
    Utorok -
    Streda -
    Štvrtok -
    Piatok -
    Obedová prestávka 12.00 – 13.00 hod.