Oddelenie pre deti a mládež otvorilo po komplexnej rekonštrukcii

V apríli 2023 zatvorila Malokarpatská knižnica v Pezinku oddelenie pre deti a mládež a pustila sa do komplexnej rekonštrukcie. Samotnú rekonštrukciu financoval zriaďovateľ Malokarpatskej knižnice Bratislavský samosprávny kraj sumou takmer 135 000 EUR. Návrh interiéru vypracoval ateliér Design factory o.z.

Práce v oddelení prebiehali od apríla do novembra 2023. Čo sa počas týchto siedmych mesiacov dialo?

Začala veľká akcia “škatule, hýbte sa”. Všetky knihy z políc naše knihovníčky naložili do škatúľ a presunuli z oddelenia do iných priestorov knižnice. Niektoré knihy sme previezli na pobočku Cajlanská 88, ktorej sme zároveň aj predĺžili výpožičné hodiny. Zvyšné knihy, ako aj nábytok, ktorý sme neskôr plánovali presunúť na iné oddelenia sme uskladnili hlavne vo výstavnej miestnosti, preto sme návštevníkom nemohli v období rekonštrukcie ponúknuť ani žiadnu výstavu.

Následne nastúpili stavebníci – odstránila sa stará dlážka, natiahli elektrické rozvody, pribudli klimatizácia, nahodila nová omietka, vymaľovalo sa.

Pribudli štýlové stropné svietidlá, nový policový systém, nové výpožičné a baliace pulty, nové pracovné zázemie pre pracovníkov knižnice, úložné priestory pre pomôcky pre detské podujatia. Na oknách sa objavili tieniace rolety. Pre návštevníkov sú k dispozícii nové kreslá, sedacie vaky, gauč. Pri vstupe do oddelenia víta návštevníkov knižnice prehľadný pult s novinkami. Zapojili sa počítače, tlačiarne, spustili sa siete. Pre návštevníkov, ktorí ho budú potrebovať, je k dispozícii aj študijný kútik, kde si môžu zapojiť notebook, alebo nabiť mobil. Priestor čakal už oba na to aby sme ho naplnili knihami. Stiahli sme knihy z pobočky Cajlanská 88, ktorá sa vrátila do predchádzajúceho režimu a vyložili všetky novinky. Oddelením sa prešiel bezpečnostný technik a vypracoval pripomienky k bezpečnosti.

Oddelenie pre deti a mládež sme pre čitateľov otvorili 6. novembra 2023. Ešte čakáme na veľkorozmerné tapety podľa návrhu známych slovenských ilustrátorov, ktoré sú súčasťou rekonštrukcie a na ktoré sa veľmi tešíme.

Priebeh rekonštrukcie:

centrála Holubyho 5, Pezinok

Sobota*
    V sobotu otvorené je iba odd. pre dospelých
    VÝPOŽIČNÉ hodiny POBOČKY Cajlanská 88

Streda -