Slávnostné uvedenie knihy V šírom poli kríž

V roku 2023 oslávila Malokarpatská knižnica v Pezinku 70 rokov od svojho založenia. Výročie sme oslávili vydaním novej publikácie V šírom poli kríž, ktorá bola vyvrcholením dlhoročného snaženia o zachytenie drobnej sakrálnej ale aj svetskej architektúry na území Bratislavského samosprávneho kraja.

Fotka dodávky kníh

Knihy prišli do knižnice!

Predchádzajúci zber prebehol vďaka projektu Nedajme zahynúť dedičstvu našich predkov, ktorý podporila Malokarpatská komunitná nadácia Revia.

Publikácia V šírom poli kríž je dielom viacerých autorov. Väčšinu fotografií zhotovil Ján Fiala. Svojim dielom však do fotofondu prispeli aj Ľubomír Navrátil, Veronika Nouzová a Peter Blažíček. Úvodné slovo napísala Veronika Šikulová a odbornou štúdiou prispela Katarína Cigánová. Kniha V šírom poli kríž vyšla vďaka finančnej podpore nadácie REVIA a Bratislavského samosprávneho kraja.

Náhľad do knihy

Knihu sme do života uviedli 5. októbra 2023 v historickej radnici mesta Pezinok. Na slávnosť uvedenia knihy prišli zástupkyňa primátora mesta Pezinok Kvetoslava Štrbová, župan Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba, poslanec za Bratislavský samosprávny kraj a člen mestského zastupiteľstva mesta Pezinok Oliver Solga, zástupcovia partnerských inštitúcií, bývalí a súčasní zamestnanci Malokarpatskej knižnice v Pezinku. Slávnostným večerom sprevádzala Veronika Šikulová a hudobne program sprevádzalo zoskupenie Aurum Quartet.

Počas večera boli za výnimočnú prácu pre knižnicu ocenené zamestnankyne knižnice. Ocenenia odovzdala riaditeľka Malokarpatskej knižnice Daniela Tóthová a získali ich Anna Šavarová, Katarína Benciová a Veronika Nouzová.

Slávnostný večer pokračoval v kaviarni a vinárni Radnica, kde sme knihu pokrstili vínom z Pezinka.

Hudobné zoskupenie Aurum Quartet

Aurum Quartet

zľava: zástupkyňa primátora mesta Pezinok Kvetoslava Štrbová, poslanec bratislavského kraja a člen zastupiteľstva mesta Pezinok Oliver Solga, župan bratislavského kraja Juraj Droba. V pozadí ocenená Anna Šavarová

Večerom sprevádzala Veronika Šikulová