Literatúra v Radnici: Malokarpatské klenoty

16. mája 2022 to 16. mája 2022 19.00 - 20.30

Pozývame na príjemné stretnutie v cafe a vine bar Radnica v spojení s literatúrou.
Modrania, Pezinčania, Doľančania, všetci čo máte radi architektúru a krásne veci, pozývame vás do pezinskej reštaurácie Radnica na debatu o dvoch krásnych knižkách, na stretnutie so zaujímavými ľuďmi.
Zo všetkých prihlásených historických skvostov z celého Slovenska vyhral Kostol sv. Jána Krstiteľa v Modre prvú a hlavnú cenu Fénix – kultúrna pamiatka roka za obnovu a reštaurovanie objektu národnej kultúrnej pamiatky alebo jeho ucelenej časti. O rovnomennej knižke, o tomto skvoste Malých Karpát sa budeme rozprávať s jej autorom Erikom Hrnčiarikom a dámou, ktorá sa o obnovu zaslúžila najviac Katarínou Machatovou.
Doliansky rodák, výtvarník a umelec Szilárd Várdai bol jedným z priekopníkov stredoškolského vyučovania kreslenia a hlavným organizátorom neskoršej vysokej školy výtvarných umení v Budapešti. V roku 1923 sa vrátil do rodných Dolian a pre Ompitál” naprojektoval a financoval stavbu Kalvárie. Doľančania si svojho rodáka pripomenuli monografiou o jeho živote a tvorbe a vydala ju obec Doľany pri príležitosti jeho 85, výročia narodenia. Návštevou nás poctia jej autori Daniel Ďurďovič a Jozef Mruškovič.
Hostia: Daniel Ďurďovič, Jozef Mruškovič
Moderuje: Veronika Šikulová

© 2015 Malokarpatská knižnica v Pezinku | ITIT.sk