Noc s Andersenom 2017

Prvého apríla 2017 sa naša knižnica zúčastnila medzinárodného podujatia Noci s Andersenom. Už dvanásty ročník prebiehal v takmer 240 verejných a školských knižniciach vo všetkých regiónoch Slovenska a zúčastnilo sa ho rekordných 10 400 slovenských detí.

V našej knižnici sa všetky aktivity niesli v téme “Z rozprávky do rozprávky”, hlavnými účinkujúcimi rozprávkami však boli najmä Andersenove Cisárove nové šaty, ktoré tento rok oslavujú 180. výročie a Harry Potter od J. K. Rowlingovej pripomínajúci už 20 rokov od prvého príbehu o mimoriadnom čarodejníkovi.

Okrem pezinských detí sme u nás privítali aj žiakov zo ZŠ Slovenský Grob, ktorí sú aktívnymi účastníkmi našich programov. Spoločne sa najprv zoznámili s Andersenovým životom a rozprávkami, v Malokarpatskom múzeu v Pezinku sa dozvedeli čosi o Salvadorovi Dalím a (nielen) jeho spolupráci s Waltom Disneym, zapisovali si sny, interpretovali ilustrácie z detských kníh a v knižnici sa stretli s neprehliadnuteľným hudobníkom a spisovateľom Braňom Jobusom, súťažili v tajomnom čarodejníckom turnaji, putovali tmavou knižnicou a lúštili hádanky, zmerali si sily v dueli – papierovej guľovačke a za svoju snahu boli odmenení medailou Hrdinu Noci s Andersenom 2017. Počas celej Noci si vypočuli aj ďalšie rozprávky od H. Ch. Andersena.

Podujatie z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia, za finančno-materiálnu podporu ďakujeme aj Mestu Pezinok, Spolku slovenských knihovníkov a knižníc, vydavateľstvu Slovart, reštaurácii Lalia a nášmu zriaďovateľovi Bratislavskému samosprávnemu kraju.

 © 2015 Malokarpatská knižnica v Pezinku | ITIT.sk