Literárno výtvarná súťaž 2024

Píšem, píšeš, píšeme!

Všetky deti, ktoré radi píšu – či už krátke rozprávky, možno aj básne, príbehy, pošlite nám do súťaže svoje literárne práce! Deti, ktoré ešte nevedia písať ucelené texty môžu pošlite nám obrázok!

PORADIE TÉM NA ROK 2024:

Január: Nočné mesto

Február: Čarovný les

Marec: Kto je pod maskou

Apríl: Letí, letí, všetko letí

Máj: O čom sa hašteria jaštery

Jún: Prázdninové plány

September: Čo má jeseň na palete

Október: Čáry máry fuk

November: Kde sa stratil Martin na Bielom koni

December: Kto zapáli vianočné svetielka

PODMIENY SÚŤAŽE:

• Literárne dielo v ľubovoľnom rozsahu (poviedky, rozprávky, písané počítačom, alebo rukou, zaujíma nás obsah, nevadia nám chyby, ani hrúbky).
  • Výtvarné dielo (ľubovoľná výtvarná technika na A4, max.A3, nie 3D modely).
  • Zúčastniť sa môžu deti do 15 rokov.
  • Súťaž je určená našim detským čitateľom a deťom v školských zariadeniach v meste Pezinok a v okolitých obciach (Modra, Limbach, Viničné, Vinosady, Šenkvice, Slovenský Grob, Svätý Jur, Vištuk, Budmerice, Dubová).
  • Jedna práca musí mať jedného autora.
  • Každá práca musí byť zo zadnej strany riadne označená (meno, vek, kontakt na autora, ak prácu posiela škola – aj kontakt na školu.)
  • Práce treba odovzdať osobne do 5. dňa nasledujúceho mesiaca v oddelení pre deti a mládež v Pezinku na Holubyho 5.
  • Súťažiaci môže súťažiť v obidvoch kategóriách, ak pošle dve samostatné diela, v prípade že každé z nich bude riadne označené).
  • Ak súťažiaci pošle jedno literárne dielo s ilustráciou, resp. ilustráciu doplnenú textom, je potrebné k dielu napísať ktorej súťažnej kategórie sa zúčastňuje. V takomto prípade nie je možné súťažiť v obidvoch kategóriách.

DȎLEŽITÉ UPOZORNENIE: Diela, ktoré nebudú spĺňať požadované podmienky, nebudú do súťaže zaradené ǃ

CENY:

Literárne práce budú ocenené knižnými cenami.

Výtvarné práce budú ocenené výtvarnými cenami.

Ceny si budú môcť výhercovia vyzdvihnúť osobne  v oddelení pre deti a mládež v Pezinku na Holubyho 5. Ceny neposielame poštou.

Súťažné práce, ktoré sa umiestnili v danom mesiaci si knižnica ponechá do koncoročného vyhodnotenia súťaže. Diela, ktoré sa neumiestnili si môžu účastníci súťaže vyzdvihnúť osobne v oddelení pre deti a mládež v Pezinku do konca nasledujúceho mesiaca.

Zoznam výhercov nájdete na nástenke pred oddelením pre deti a mládež a na sociálnych sieťach knižnice – FacebookInstagram knižnice.

Kontakt:

detske.odd@kniznicapezinok.sk

033 / 64 12 315

centrála Holubyho 5, Pezinok

Sobota*
    V sobotu otvorené je iba odd. pre dospelých
    VÝPOŽIČNÉ hodiny POBOČKY Cajlanská 88

Streda -