TSK – Život je stupídny a plný pochybností

5. marca 2019 to 5. februára 2019 17:00 hod.

Iris Kopcsayová sa narodila v Bratislave, vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského. Už na základnej a strednej škole písala poviedky, podieľala sa na tvorbe školských časopisov. Zúčastnila sa viackrát súťaží Wolkrova Polianka a Jašíkove Kysuce v kategórii próza, kde získala čestné uznania.
Od roku 1990 pracuje ako novinárka v printových médiách (Národná obroda, Obecné noviny, Plus 7 dní, Život, Mamina, Slovenka, Pravda, Plus JEDEN DEŇ, denník SME, Knižná revue, v minulosti pravidelná externá spolupráca s časopisom Týden). Bola scenáristkou televíznej relácie Slovenskej televízie Vadkerti talkshow a televíznej relácie RTVS, ktorú moderoval Milan Kňažko – Takí sme boli. Písala scenáre pre televízne kriminálne seriály V mene zákona (Markíza) a Prvé oddelenie (Joj). Píše literárne kritiky pre Slovenský rozhlas. Debutovala románom Bez lásky (Drewo a srd, 2015). Vyšla jej kniha rozhovorov s filmovým kritikom Pavlom Brankom Ráno sa zobudím a nie som mŕtvy (Marenčin PT, SFÚ, 2016). Žije v Bratislave.

Zdroj: www.litcentrum.sk/slovenski-spisovatelia/iris-kopcsayova

Iris Kopcsaová bude hosťom Malokarpatskej knižnice v Pezinku v rámci Týždňa slovenských knižníc. Podujatie moderuje Veronika Šikulová a uskutoční sa v čitárni knižnice 5. marca 2019 o 17.00 hod.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.