Literatúra v Radnici: Poetické Vianoce

18. decembra 2023 19.00

Pozývame na POETICKÉ VIANOCE

Hostia: Cellomania – Eugen Prochác, Ján Slávik, Agáta Šikulová Petrakovičová, Viktor Vadkerti

moderuje: Vincent Mihalkovič

1. december 2023, 19:00 hod.

Minulý rok sme odštartovali tradíciu knižničných vianočných koncertov spojených s literatúrou. Tento rok pokračujeme  v pezinskej Radnici. Moderovania sa premiérovo zhostí syn odcestovanej Veroniky Šikulovej Vincent Mihalkovič, ktorý v sebe spája dve literárne rodiny.

Ako to už býva, na Slovensku sme všetci trochu rodina a tá sa má stretávať najmä na Vianoce! Málokto vie, že do rodiny Šikulovsko -Mihalkovičovej rodiny patrí aj poetka Lýdia Vadkerti Gavorníková či Miroslav Válek. Otcovu poviedku prečíta riaditeľka Múzea Ľudovíta Štúra a autorka mnohých kníh Agáta Petrakovičová, mamine verše prečíta syn Viktor Vadkerti.

Hudba a čaro Vianoc patria k sebe priam neoddeliteľne. Naše pozvanie hosťovať v Radnici prijali vynikajúci violončelisti Eugen Prochác a Ján Slávik.

Príďte si vypočuť rozprávanie o Vianociach, hudbe a literatúre, verše, staňme sa na chvíľu členmi jednej veľkej rodiny, ktorú spája láska k poézii, hudbe a možno aj Vianociam

Čo je LITERATÚRA V RADNICI?
Literatúra v Radnici je podujatie, ktoré vymyslela Veronika Šikulová.
V príjemnom prostredí kaviarne a vinárne sa môžete stretnúť so zaujímavými ľuďmi, počúvať zaujímavé rozhovory so spisovateľmi, prekladateľmi, vydavateľmi, vedcami a zaujímavými osobnosťami. Nebojte sa, pýtať sa nemusíte, zhovára sa moderátor.
Ak však máte nejaké otázky, môžete ich osobne položiť.