Je nás počuť! na Cajlanskej 88

4. marca 2022 15.30

Na našej pobočke Cajlanská 88 sme sa rozhodli zúčastniť celoslovenského projektu Je nás počuť.

Projekt s názvom „JE NÁS POČUŤ“ sa bude konať v piatok 4. marca 2022 o 15.30 hodine.  V tento deň knižnice spoločne, malé aj veľké, obecné, mestské, vedecké, univerzitné, regionálne aj krajské upozornia spolu na dôležitosť čítania a krásu literatúry v rovnakom čase, čo to bolo aj motívom názvu projektu, pretože čím viac nás je, tým viac je nás počuť..

Podujatie v minulom roku zorganizovala Oravská knižnica Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne s podporou knižníc Žilinského kraja, tento rok sa k nim pridajú ďalšie slovenské knižnice. Bude sa konať v rámci národného Týždňa slovenských knižníc, ktorého hlavným organizátorom je Slovenská asociácia knižníc v spolupráci so Spolkom slovenských knihovníkov a knižníc. V priestoroch týchto knižníc, pred nimi, na uliciach, v parkoch, na námestiach, v obecných rozhlasoch budú znieť nahlas čítané úryvky z ľubovoľných kníh. Čítať budú knihovníci, herci, dobrovoľníci, ľudia z verejnosti.