Týždeň mozgu – Riziko vzniku závislosti u človeka

12. marca 2019 to 12. marca 2019 17:00 hod.

Na Slovensku sa už dvanásty krát uskutoční Týždeň mozgu. Ide o medzinárodnú akciu, ktorej cieľom je upriamiť pozornosť verejnosti na ľudský mozog a jeho činnosť, hovoriť o mozgových ochoreniach a spôsoboch ich liečby, ale najmä ich prevencie. Týždeň mozgu pripadne tento rok na 11.-17.marca 2019.

Malokarpatská knižnica v Pezinku v tento týždeň zorganizovala prednášku MUDr. Eleny Žigovej zo Psychiatrickej nemocnice Philippa Pinela v Pezinku o rizikách vzniku závislostí u človeka. Väčšina ľudí vie, že závislosť poškodzuje telo, myseľ a ducha človeka ako aj rodiny a blízkych človeka trpiaceho závislosťou. Takisto vedia, že môže dochádzať aj k problémom v pracovnej a finančnej oblasti, keďže závislosť sťažuje normálne fungovanie človeka bez užívania látky. Na čom všetkom sa môže stať človek závislí a aké to má riziká sa dozviete 12. marca 2019 o 17.00 hod. v čitárni v knižnice.