TSK – Literatúra v Radnici: Najlepšie príbehy vymyslí život

4. marca 2019 to 4. marca 2019 19:00 hod.

ANDREA CODDINGTON – spisovateľka

Kritici ju označili za objav slovenskej literatúry a Andrea svoje postavenie obhajuje každou novou knihou.
Pochádza z Radošiny, vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave a profesionálne pôsobila vo viacerých slovenských médiách. V roku 2002 odišla do New Yorku ako zahranično-politická spravodajkyňa, kde žila dvanásť rokov. Momentálne je opäť na Slovensku so svojimi dvoma deťmi. Nesmierne sympatická, rešpektovaná a vyhľadávaná autorka beletrie a biografií zdedila po rodičoch temperament, pracovitosť a lásku k životu. Ako sama vraví, rada si zakričí na radošinskom futbale alebo s otcom zahrá mariáš.
Jej prvá, dnes už kultová kniha spred desiatich rokov – Mal to byť pekný život (2009, druhé vydanie 2014) bola zároveň jej biografiou a ihneď sa stala bestsellerom. V písaní ju inšpiruje realita ľudských životov, je nezištným pozorovateľom všetkého čo sa okolo nej deje a do príbehov svojim hrdinom vkladá skutočné zážitky. Je autorkou niekoľkých bestsellerov: Židovka (2010) – za román získala ocenenie Platinová kniha, Cudzia krv (2011) – ocenená Knihou roka a Zlatou knihou, Predohra (2012) a jej voľné pokračovanie Milovanie (2013), či Divoké kone (2015). Andrea sa predstavila aj v pozícii mapovateľky života slovenského režiséra v knihe Jozef Bednárik (2014) – maestra muzikálov a opier, milovníka umenia, kníh, šansónov a dobrého jedla. Kniha Jozef Bednárik je označovaná ako najprepracovanejší životopis. Biografie Jozef Bednárik a Mal to byť pekný život vyšli aj v češtine. Najnovšou knihou Andrei Coddington je skutočný príbeh Dedičný hriech (2018), ktorý rozoberá veľmi ťažkú situáciu v jednej rodine, v ktorej sú hlavní hrdinovia v ťažkom hriechu napriek tomu, že sú v čistom, krásnom cite lásky voči sebe.

Andrea Coddington, obľúbená autorka našich čitateľov z Malokarpatskej knižnice prijala pozvanie do Pezinka. Môžete sa s ňou stretnúť a porozprávať na podujatí Literatúra v Radnici, 4. marca od 19.00 h.

Moderujú:
spisovateľka Veronika Šikulová
a Denisa Kovácsová z Malokarpatskej knižnice v Pezinku

Tešíme sa na vás priatelia!
Vstup na podujatie je voľný.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner podujatia.

© 2015 Malokarpatská knižnica v Pezinku | ITIT.sk