Ako si objednať knihy e-mailom

Objednať si môžete 6 titulov na objednávku a 1 objednávku na čitateľa na 1 týždeň.

Z ODDELENIA PRE DETI A MLÁDEŽ NIE JE MOŽNÉ OBJEDNÁVAŤ KNIHY, ODDELENIE JE V REKONŠTRUKCII.

KNIHY JE MOŽNÉ VYZDVIHNÚŤ IBA V ODDELENÍ, V KTOROM STE SI ICH OBJEDNALI:

Upozorňujeme aj na maximálny počet výpožičiek podľa Knižničného a výpožičného poriadku:

“Čitateľ v oddelení pre dospelých môže mať súčasne vypožičaných maximálne 20 knižničných jednotiek odbornej literatúry. Počet vypožičaných dokumentov z beletrie nie je obmedzený. Čitateľ v oddelení pre deti a mládež môže mať súčasne vypožičaných maximálne 15 knižničných jednotiek. “

Ako si teda objednať knihy?

• Knihy si najskôr pozrite v katalógu knižnice: www.kniznicapezinok.sk → katalógy → katalóg knižnice, alebo vpravo na domovskej stránke kliknúť na Katalóg knižnice.
  • Objednávky na knihy pre dospelých posielajte na dospele.odd@kniznicapezinok.sk (knihy z oddelenia pre dospelých sú signatúry 8.., číslo.., F…VF – kde sa kniha nachádza si viete pozrieť aj v lokácii).
  • Objednávky na knihy pre deti posielajte na detske.odd@kniznicapezinok.sk (knihy z oddelenia pre deti a mládež majú signatúry MT, MS, MG, MN, A-MN, A-MT, A-MS…kde sa kniha nachádza si viete pozrieť aj v lokácii).
  • Objednávky na knihy z pobočky Cajla posielajte na pobocka@kniznicapezinok.sk (lokácia Cajla).

• Knihy si môžete objednať aj telefonicky, ale budeme radi, ak uprednostníte komunikáciu e-maillom. Telefonický kontakt na oddelenie pre dospelých je 033/6412315, 0917/367371,  na oddelenie pre deti a mládež 033/6412315, 0907/971927. Kontakty nájdete aj na svojom čitateľskom preukaze. Telefonické objednávky budeme prijímať vo výpožičnom čase.
  • Do e-mailu uveďte meno čitateľa a jeho číslo čitateľa (to kratšie číslo na čitateľskom preukaze). Pri objednávaní kníh uvádzajte presný názov titulu, autora a signatúru. Podstatne to urýchli vybavenie vašej objednávky.

Príklad:

Dobrý deň, pre čitateľa Horný Ján 123456

objednávam tieto tituly:

1. Lakiho mestečko : sprievodca Mestečkom, ktoré sa len náhodou náramne podobá na Banskú Štiavnicu, Hajdučíková Veronika, MS/HA

2. Danka a Janka ; Danka a Janka v rozprávke, Ďuríčková Mária, MS/ĎU

3. Obed s drakom, Kiliánová Anna, MS/KI

(Takto napísaný e-mail pošlete na detske.odd@kniznicapezinok.sk – pretože podľa lokácie, aj signatúr sú knihy v oddelení pre deti a mládež)

• Knihy si môžete vyzdvihnúť po tom, ako vám príde potvrdenie, že objednávka je nachystaná.
  • Knihy je potrebné prevziať do 5 dní, inak sa objednávka ruší.
  • Po knihy si choďte len s preukazom čitateľa.
  • Pri preberaní kníh platia všetky platné opatrenia, noste rúško, pri vstupe si vydezinfikujte ruky, dodržujte odstupy min. 2 metre.

Upozornenie:

Ak sa kniha zobrazuje v katalógu ako “dostupná”, nie je zaručené, že je naozaj k dispozícii.

Prosíme nedezinfikujte knihy z knižnice. Môžete knihy nechať dva dni u seba doma vo svojej domácej karanténe, avšak nie je to potrebné. Dezinfekcia ničí knihy – ako obaly, tak aj papier a tlač. Nedávajte obaly dolu z kníh. Sú určené na ochranu knihy aj u čitateľa, nie v len v knižnici.

(aktualizované 01/10/2020)

centrála Holubyho 5, Pezinok

Sobota*
    V sobotu otvorené je iba odd. pre dospelých