Literatúra v Radnici: Máte už Rozum?

Možno ste už zachytili, že vo februári tohto roku začal vychádzať na Slovensku NOVÝ LITERÁRNY MESAČNÍK ROZUM. Vydáva ho novinárka a spisovateľka Iris Kopcsayová a aktívne sa na jeho vydávaní podieľajú aj spisovateľ, novinár a publicista Márius Kopcsay a spisovateľ Ľubomír Dobrovoda.

Aké je v dnešnej dobe, v našej krajine vydávanie nie zrovna mainstreamového formátu a to výhradne v printovej podobe?
Čo je pre vydavateľov kľúčom / tajomstvom úspechu?
Akou cestou sa časopis uberie?

Literárne časopisy podľa Kopcsayovej berie do rúk len úzka skupina čitateľov – intelektuáli, spisovatelia, kritici – časopisy pôsobia intelektuálne a akademicky, no sú málo príťažlivé pre bežného čitateľa. „Obálka predáva, oni akoby robili všetko preto, aby nepredávali.“ Rozum má byť iný. „Odlišujeme sa grafikou, papierom, formátom, názvom, obsahom. Samozrejme, budú u nás tradičné žánre literárnych časopisov. V podstate nič mimoriadne, len robené inak, podľa mojich vlastných predstáv, prípadne neskôr aj podľa rád redakčnej rady, ak vznikne.“ (vyjadrila sa pre Denník N)

Viac sa môžete spýtať priamo vydavateľov na našej poslednej Literatúre v Radnici 10. júna 2019 o 19.00 hod. pred letnou prestávkou.

Trojicu autorov si do programu Literatúra v Radnici pozvala Veronika Šikulová a vy ste srdečne vítaní.

Vstup na podujatie je voľný, no v pezinskej Radnici si treba vopred rezervovať stôl na tel. č.: 033 641 40 09.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner podujatia.

Organizátori:
Malokarpatská knižnica v Pezinku
Artforum Pezinok
Radnica café & wine bar Pezinok

Sobota 08.00 - 12.00 h
    Mimo výpožičných hodín je možné vrátiť knihy do schránky na knihy na budove knižnice! V sobotu oddelenie pre deti a mládež a študovňa zatvorené.
    VÝPOŽIČNÉ hodiny POBOČKY Cajlanská
    Streda ZATVORENÉ
    Obedová prestávka 12.00 – 13.00 hod.