Beseda so Zuzanou Kuglerovou – Vinohradnícke povesti

22. január 2018 o 10.00 h

oddelenie pre deti a mládež Malokarpatskej knižnice v Pezinku

Vinohradnícke remeslo je odpradávna súčasťou ľudskej histórie a kultúry. Za tie stáročia, ba tisícročia sa udialo všeličo zaujímavé a vinohrady a vinohradnícke dvory okrem starobylých vínnych pivníc naplnených vzácnym mokom skrývajú aj nespočetné množstvo neuveriteľných príhod a tajomstiev. Mnohé z nich prezrádza knižka pre deti a mládež Vinohradnícke povesti, ktorú spoločne napísali Zuzana Kuglerová – žurnalistka a úspešná spisovateľka povesťovej a historickej prózy a Dobroslava Luknárová – zanietená zberateľka a propagátorka vinohradníckych tradícií, najmä z okolia Rače.

Okrem povestí, autorky do tejto knihy zozbierali aj staré vinohradnícke piesne, modlitby, príslovia a zaujímavosti z vinohradníckeho remesla.

Zuzana Kuglerová prijala pozvanie do Malokarpatskej knižnice v Pezinku a zvedavým piatakom príde porozprávať o tom, ako sa píšu povesti a odkrývajú starobylé tajomstvá.

Knihu Vinohradnícke povesti, ako aj ostatné tituly pre deti a mládež od Zuzany Kuglerovej, si môžete požičať na oddelení pre deti a mládež Malokarpatskej knižnice v Pezinku.

Tešíme sa na zaujímavú besedu!

Podujatie z finančných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Sobota 08.00 - 12.00 h
    Mimo výpožičných hodín je možné vrátiť knihy do schránky na knihy na budove knižnice!
    V sobotu oddelenie pre deti a mládež a študovňa zatvorené.